איך להביא פרפרים לגינה

© נכתב עי מערכת אתר www.4-me.co.il | בשבילי ש.ס. |

איך למשוך פרפרים לגינה? מה פרפרים אוהבים? איך לגרום לפרפרים להגיע לחצר שלנו?

פרפרים הם חלק מן היצורים היפים והמעניינים ביותר על פני כדור הארץ. רבים מבתי גידול טבעיים של פרפרים אבדו בגלל פעילות אנושית, כמו בנייה בתים מואצת, כבישים ומפעלים. אין כמו גינה פורחת, צבעונית עם פרפרים שמתעופפים להם בהנאה מהצוף. איך נייצר בעבורם מקום ביקור לזמן ארוך יותר? בכתבה זו הבאנו את עיקרי הסיבות והמצבים להצלחת גינה פורחת ב פרפרים. 

פרפרים יתעכבו במקומות עם פרחים בעלי צוף

פרפרים ופרחים הולכים יחד. אין פרחים - אין פרפרים. רצוי לשתול צמחים הפורחים בשמש מלאה וכאלה שמשופעים בצוף, לדוגמא: ציפורני חתול, כובע הנזיר, פטוניה, אורגנו, לנטנה, לבנדר, וורבנה. הפרחים שיהיו בשלל צבעים ימשכו פרפרים צבעוניים, והגינה שלכם תראה מליון דולר. עוד יגיעו לבקר גם ציפורים יונקי הדבש ודבורים. בסך הכל תהיה לכם חגיגה לעיניים ולפרפרים יהיה מקום לשהות, לאכול ולהתרבות בו.

פרפרים מבוגרים יבקרו לתקופה ארוכה יותר אם הם מוצאים את הצמחים המתאימים להם כדי להטיל את ביציהם, וכן תהיה להם אפשרות להאכיל את הזחלים הצעירים מהעלים. זחלים קטנים אוכלים די הרבה, וזה עלול לגרום לצמחים שלך להראות כאילו הם נהרסו, אבל לא לדאוג, כי זה הכרחי להישרדותם. אם אתה לא רוצה לראות את הצמחים נאכלים, פשוט שתול אותם בחלק האחורי של גן פרפר שלך.

פרפרים אוהבים מקומות שטופי שמש

פרפרים הם בעלי דם קר, הם צריכים להיות פעילים, כלומר בתנועה או להיות באזור חם. הפרפרים מתחממים מהשמש. רק לעיתים רחוקות הם מבלים בצל. אם אתם מתכננים גינה שתמשוך פרפרים עליכם לבחור אזור שטוף שמש. אזור חשוף לשמש יהווה את הסיבה העיקרית שפרפרים יגיעו לגינה שלכם.

פרפרים יתעכבו במקומות מוגנים מפני הרוח

מבנה גוף הפרפר הינו יותר כנפיים מאשר גוף, כל משב רוח גם הקטן ביותר משפיע עליהם. הפרפרים יתעכבו יותר זמן בגינה שטופת שמש ומוגנה בפני רוחות. הגנות רוח יכולות להיות בצורה של גדר חיה, קיר, דפנות הבית, או שדרת עצים. לכן כאשר אתם בוחרים מקום, קחו בחשבון הגנה בפני רוח. הגנות רוח אלה יכולות להוות מעין רקע טוב לצפייה בפרפרים בגינה.

פרפרים אוהבים לחות ומינרלים

כמו כל היצורים בעולמנו, גם פרפרים צריכים מים כדי לחיות. למרות שהפרפרים ניזונים מצוף הם צריכים גם מינרלים לחילוף החומרים שלהם. פרפרים לא שותים מים כמו רוב בעלי החיים. הפרפרים מלקקים מים ממשטחים לחים. אם אתם מכינים אזור לעצירה, מנוחה ולשתיה, דאגו למליחות המים, מים עם מלח שולחן יספק את רוב חומרי המזור שפרפרים דורשים. הקפידו לשמור על לחות אגן המים. אפשרי אגן כמו אמבט ציפורים, מיכל דקורטיבי או כל כלי שקוע באדמה. שימו לב, לא לערבב יותר מידי מלח במי הפרפרים.

הכיף הוא אין סופי, הפריחה והפרפרים יביאו איתם את החברים כדי ליהנות מהגינה שלכם. הכינו שביל גישה, הציבו ספסל או פרגולה, חשבו על מקום נוח להירגע וליהנות מהחוויה כולה.

בהצלחה, ותיהנו מיציר כפיכם.